2024-03-19

Авто Київ

Автомобільні новини, Новини авто, Автомобілі,

Евакуювали автомобіль?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС ЕВАКУЮВАЛИ МАШИНУ В КИЄВІ?

ЗА ЩО МОЖУТЬ ЕВАКУЮВАТИ АВТО?

Дорожньо-транспортні відносини регулює нормативний правовий акт — Кодекс України про адміністративні правопорушення. Згідно з цим документом передбачається право поліції на евакуацію авто на штрафний майданчик навіть без погодження з водієм. Будь-який транспортний засіб може бути тимчасово затримано та евакуйовано на штрафмайданчик у наступних випадках, передбачених чинним законодавством:

  • коли порушені правила зупинки або зафіксована неправильна стоянка транспортного засобу, а також при протиправній поведінці водія на парковці;
  • якщо на конкретному автомобілі були порушені правила дорожнього руху, через недотримання яких на транспорт накладається заборона на його експлуатацію;
  • при попаданні автомобіля в ДТП з серйозними ушкодженнями і потерпілими;
  • включення транспортного засобу в розшук виконавчою службою як боржника.

Якщо водій порушив правила паркування, його авто може бути евакуйоване без його участі і повідомлення. Як же в такому разі дізнатися, куди евакуювали автомобіль і як його можна забрати зі штрафстоянки?

Эвакуатор Киев

КУДИ ДЗВОНИТИ ЯКЩО ЕВАКУЮВАЛИ МАШИНУ?

Якщо ви виявили відсутність свого автомобіля на парковці, не потрібно панікувати і нервуватися. Ви можете швидко дізнатися, куди забрали машину з парковки, якщо зателефонуйте на екстрений номер 102 або на гарячу лінію державної патрульної служби (044) 287-82-82.

Якщо автомобіль не вкрали, то на місці його стоянки поліцейські інспектори повинні були залишити повідомлення про евакуацію транспортного засобу і куди потрібно звертатися з цього питання. Якщо такого повідомлення не виявлено, необхідно написати заяву про викрадення в райвідділі поліції.

ЯК ДІЗНАТИСЯ, КУДИ ЕВАКУЮВАЛИ АВТО

З другого півріччя 2019 року, Київ активно практикує тимчасове вилучення автомобіля у випадку порушення правил стоянки. Щоб дізнатися, куди евакуювали машину, слід уважно вивчити залишене співробітниками поліції повідомлення — там повинно бути вказано місцезнаходження штрафстоянки і контактні телефонні номери. Якщо Ви не виявили цю інформацію в повідомленні, зателефонуйте на гарячу лінію (044) 287-82-82 або за номером 102, де вам нададуть всю інформацію про вилучений транспортний засіб. У Києві штрафмайданчики розташовані за такими адресами:

ЯК ЗАБРАТИ АВТО ЗІ ШТРАФСТОЯНКИ?

Штрафплощадка Киев

ІСНУЄ НАСТУПНИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ АВТОВЛАСНИКА У РАЗІ ЕВАКУАЦІЇ АВТОМОБІЛЯ:

  1. Забираючи на штрафмайданчик транспортний засіб, працівник поліції зобов’язаний повідомити автовласникові про місцезнаходження його транспортного засобу. Перебувати там воно може до тих пір, поки питання буде вирішено остаточно, однак за законом цей термін не повинен бути більше трьох днів.
  2. Повернення авто з штрафмайданчика передбачає особисте звернення власника в офіційні органи поліції.
  3. Доступ до автомобіля його власника можливий виключно в присутності відповідальної за його збереження посадової особи. При цьому автовласникові слід знати, що дана послуга є платною і забрати автомобіль зі штрафстоянки без оплати за його зберігання неможливо.
  4. Водій може забрати транспортний засіб зі штрафмайданчика після триденного строку, сплативши штраф за порушення, а також за транспортування авто і його зберігання. При цьому необхідно пред’явити офіційний протокол про адміністративне правопорушення. У випадку, якщо ДТП відбулося з постраждалими, автомобіль може бути затриманий на штрафмайданчику довше трьох днів для проведення необхідних експертиз.

ЯКИЙ ШТРАФ ЗА ЕВАКУАЦІЮ АВТОМОБІЛЯ?

Якими можуть бути розцінки на евакуацію автомобілів, їх транспортування і зберігання, затверджені спільним наказом Мінфіну, Мінекономіки та МВС від 10 жовтня 2013 року № 967/1218/869 і є однаковим для всіх регіонів України. У документі вказані розцінки без урахування ПДВ, тому їх потрібно ще корегувати, додаючи 20% податку. Їх рівень не залежить від приналежності авто державному або приватному підприємству або фізичній особі. Відповідно до цього наказу при примусової евакуації транспортних засобів за адміністративні правопорушення застосовуються наступні ціни:

  • транспортування легкових машин до 2 тонн — 720 грн.;
  • транспортування авто до 3 тонн — 840 грн.
  • понад 3 тонн транспортування обійдеться в 1020 грн.
  • перші добу зберігання на штрафмайданчику — 144 грн., за кожен наступний день додається по 24 грн.
  • Сума штрафу встановлюється в залежності від складності правопорушення і становить від 500 до 5000 грн.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО НЕ ЗГОДЕН ЗІ ШТРАФОМ?

Часто буває, що автовласник або водій не згодні з встановленим штрафом. Що робити в такому випадку? Чи можна змінити розмір штрафу?

Якщо водій не дотримуються ПДР, поліцейський залучає його до адміністративної відповідальності, оформивши відповідний протокол. За такі порушення закону передбачений штраф, розмір якого може не влаштувати власника авто. Змінити це може тільки суд, куди потрібно подати позовну заяву. Правда, існує можливість подати скаргу на дії співробітника поліції його вищому керівництву і зробити це можна протягом 10 днів після факту вручення постанови. Однак на практиці такі дії не приносять успіху, тому більш надійно отримати рішення суду обов’язкове до виконання.

За подання позовної заяви та її розгляд судом оплачувати держмито або судовий збір не потрібно, оскільки дана процедура є безкоштовною.

СУДОВИЙ РОЗГЛЯД МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО ПРИЙНЯТТЯ НАСТУПНИХ РІШЕНЬ:

  • залишити скаргу без задоволення, а постанову поліції без зміни;
  • скасувати постанову, направивши його на повторний розгляд поліції;
  • скасувати постанову із закриттям справи;
  • змінити міру стягнення, не посилюючи її.

До винесення судового рішення дія виданою поліцією постанови призупиняється. Тому оплачувати штраф доведеться тільки в разі незадоволення позову судом — тоді постанова набере законної сили.

Пошкодили авто

ЯКЩО ПОШКОДИЛИ МАШИНУ ПРИ ЕВАКУАЦІЇ, ЩО РОБИТИ?

Якщо в ході евакуації або подальшого перебування на штрафмайданчику автомобіль отримав якісь пошкодження, власник авто має право на відшкодування збитків. Оскільки евакуатор по відношенню до транспортного засобу є перевізником, він за законодавством несе відповідальність за повну схоронність автомобіля від моменту його завантаження до видачі власнику. Уникнути цього перевізник може тільки навівши докази того, що ушкодження отримані внаслідок обставин, які він не міг запобігти.

Щоб отримати право на компенсацію шкоди, власник пошкодженого транспорту повинен зафіксувати цей факт і провести відповідну експертизу. Офіційний висновок про технічний стан видає страхова компанія. Цей документ є підтвердженням нанесення шкоди автомобілю органами патрульно-дорожньої служби і може бути підставою як для добровільного відшкодування, так і для звернення в судові органи.

ЗАКОН ПРО ЕВАКУАЦІЮ АВТОМОБІЛЯ 2020

З 1 січня 2020 року в Україні набувають чинності нові правила паркування електромобілів.Завдяки великій популярності екологічних авто виникла необхідність законодавчого врегулювання особливостей їх парковки.  Тепер автомобілі в неекологічними двигунами – бензиновими і дизельними, не мають права паркуватися на місцях, відведених під стоянку електрокарів.  Порушення загрожує штрафом у 20-30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340-510 гривень.  Електромобілі будуть оснащені спеціальними номерними знаками з зеленим шрифтом.

В НОВИХ ПДР З’ЯВИЛИСЯ ТАКІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ:

  • для електромобілів;
  • станція зарядки електромобілів;
  • крім електромобілів.

Якщо водієм транспортного засобу ігноруються правила паркування, інспектор поліції отримує право на евакуацію транспортного засобу до сплати штрафу, транспортування і утримання на штрафмайданчику.