2021-11-30

Авто Київ

Автомобільні новини, Новини авто, Автомобілі,

Таксі

В Уряді готують закон для таксистів

Ринок таксі в Україні на 90% знаходиться в тіні. Через це клієнти перевізників не захищені, а бюджет недоотримує мільйони гривень податків.

Щоб вирішити проблему, був підготовлений законопроєкт, який спрощує легалізацію таксі й посилює покарання за порушення.

Про це розповів гендиректор Директорату автомобільного та електричного міського транспорту Мінінфраструктури України Гамлет Погосян в ефірі телеканалу “Дом”.

За його словами, документ можуть затвердити вже цієї осені. Якщо це трапиться, то водії-фізособи з Bolt, Uber, Uklon тощо повинні будуть оформити спеціальний патент.

“Ми придумали один дієвий спосіб. Він вписаний в цей законопроєкт. Суть наступна. У сфері перевезень пасажирів на замовлення – це не класичні таксі, це таксі Bolt, Uber, Uklon та інші – в основному працюють фізособи, звичайні рядові особи, не фізичні особи-підприємці, не юридичні особи. Щоб вони могли здійснювати цю діяльність законно, ми вводимо таке поняття, як “патент”. Назвати це можна як завгодно, суть від цього не змінюється. Патент передбачає право на ведення подібного роду господарської діяльності”, – пояснив Погосян.

Він уточнив, що водій зможе купити патент на один рік, на один місяць тощо. Вартість на рік буде зафіксована на рівні однієї мінімальної зарплати. Якщо водій захоче придбати патент тільки на місяць, то цю суму треба розділити на 12. Для електромобілів ця вартість буде удвічі менша.

“Буде вибір у кожного громадянина – або працювати на самого себе, купивши патент, або відкрити фірму і працювати як класична служба таксі”, – пояснив Погосян.

Джерело