2024-06-15

Авто Київ

Автомобільні новини, Новини авто, Автомобілі,

Huawei

Huawei інвестує $1 млрд у технології для електромобілів

Huawei інвестує понад $1 млрд в технології безпілотних автомобілів і електромобілів, посилюючи свої конкурентні позиції в порівнянні з Tesla і Xiaomi, про це стало відомо з заяви представника компанії.

Китайський телекомунікаційний гігант спочатку буде співпрацювати з трьома автовиробниками в створенні безпілотних автомобілів, які матимуть назву Huawei як суббренда. Першим стане співробітництво між Huawei і BAIC New Energy. Вони створять бренд ARCFOX Polar Fox – його позиціонування – це нове покоління розумних розкішних електромобілів. Починаючи з четвертого кварталу цього року на ринок вийде серія автомобілів. Дві інші компанії – Chongqing Changan і Guangzhou Automobile. Однак назви двох брендів ще не визначені.

«Підрозділ, що займається розумними автомобілями, отримає від нас одну з найбільших інвестицій. У цьому році ми інвестуємо понад $1 млрд в розробку автомобільних компонентів», – сказав Сюй.

Технологія автономного водіння його компанії вже перевершила Tesla в деяких сферах, наприклад, дозволяючи автомобілям долати понад тисячу кілометрів без втручання людини. Він додав, що навіть якщо Huawei не виходитиме на ринок за межами Китаю, і якщо компанія зможе заробити в середньому $1 527 з кожного автомобіля, проданого в Китаї, це вже дуже великий бізнес.

Ще у грудні 2020 року техгігант офіційно випустив свої 96-лінійні LIDAR середньої та дальньої дії. Цей LIDAR багатий безліччю сценаріїв застосування, таких як невеликі перешкоди на великій відстані, зупинки на короткій відстані, тунелі, перехрестя, підвали і т. д. Крім того, він має здатність виявлення високошвидкісних транспортних засобів. В компанії повідомили, що Huawei планує знизити вартість LIDAR до $200 або навіть $100 в майбутньому.

Також компанія Xiaomi повідомила в кінці березня, що вирішила почати власне виробництво електромобілів і планує вкласти в нього $10 млрд протягом десяти років. Ще раніше ми повідомляли, що американська Apple близька до укладення угоди з Kia і Hyundai по виробництву автономного електромобіля під маркою Apple на заводі Kia в американському штаті Джорджія, однак потім обговорення були припинені.