2021-03-06

SsangYong

Південнокорейський автовиробник SsangYong оголосив про банкрутство

Південнокорейський автовиробник SsangYong Motor оголосив про банкрутство, не зумівши виплатити по кредиту близько 60 млрд південнокорейських вон (54,4 млн дол.).

Банкрутство SsangYong є сигналом того, що влада Південної Кореї не мають наміру рятувати контрольований зарубіжними інвесторами бізнес в період кризи, викликаного пандемією коронавірусу, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на газету Financial Times.

SsangYong на 75% належить індійській Mahindra & Mahindra. Автовиробник намагався домовитися про продовження терміну виплат по кредиту з іноземними банками – Bank of America, JPMorgan Chase і BNP Paribas, проте йому не вдалося цього зробити.

В рамках процедури зовнішнього управління, яка буде введена судом з банкрутств, Ssangyong отримає три місяці на те, щоб домовитися з кредиторами або знайти покупця для свого бізнесу.

Mahindra, один з найбільших автовиробників Індії, придбала SsangYong, що спеціалізується на виробництві позашляховиків, близько десяти років тому, коли південнокорейська компанія вже була на межі банкрутства. Mahindra, однак, не зуміла розгорнути на краще ситуацію в Ssangyong і в червні цього року оголосила про намір продати свою частку в компанії.

Ssangyong фіксує операційні збитки протягом останніх 15 кварталів, і її продажі падають, оскільки з 2015 року компанія не випускала нових моделей.

Ситуацію ускладнила і пандемія коронавірусу, яка привела до різкого падіння попиту на автомобілі, а також посилення конкуренції на ринку позашляховиків.

На думку експертів, влада Південної Кореї, які взяли безпрецедентний пакет заходів підтримки економіки в умовах кризи (в тому числі за рахунок прямої допомоги промисловим групам) навряд чи будуть так само активно допомагати і компаніям, контрольованим зарубіжними інвесторами.

Представники влади побоюються, що порятунок Ssangyong з метою збереження робочих місць в країні дасть невірний сигнал іншим закордонним автовиробникам, відзначають аналітики.

“Якщо уряд врятує Ssangyong, про допомогу може також попросити і GM Korea, і Renault Samsung. Врятувати всіх воно просто не може”, – говорить радник Korea Automotive Technology Institute Лі Ханг-ку.

Міністерство торгівлі Південної Кореї заявило однак, що планує надати деяку підтримку південнокорейським постачальникам Ssangyong.