У травні 2021 року бренд Ford представив електричну версію однієї зі своїх найпопулярніших моделей – F-150 Lightning.
Характеристик електромобіля досить для конкуренції з пікапами найбільших виробників, включаючи Tesla Cybertruck. А з урахуванням податкової пільги ціна автомобіля може виявитися нижчою, ніж у бензинової версії, Ford F-150 XL – менше, ніж $33 000. Серійний випуск і продаж електромобіля повинні початися не раніше весни 2022 року, – пише Автогік.
Дизайн електромобіля
Дизайн електричного Ford F-150 майже не відрізняється від версій з ДВЗ – але тільки на перший погляд. Придивившись, можна побачити П-образну світлодіодну лінію, що виконує роль ходових вогнів. Решітка призначена тільки для поліпшення естетичних характеристик, тому що стандартний радіатор у електропікапа відсутній. А її особливість – фірмова емблема в центрі ромбообразної вставки. У нижній частині розташовані буксирувальні гаки і підніжка, що дозволяє спростити доступ до багажного відсіку, який у електропікапа знаходиться під капотом.
Серед додаткових відмінностей електричної версії – два люка для підключення зарядного пристрою на передніх крилах. Один з них дозволяє спростити процес підзарядки батареї і не вибирати, яким боком паркуватися біля зарядної станції.
Залежно від версії, у автомобіля може бути суцільний дах з ребрами жорсткості або її панорамний варіант із механізмом закриття. Ззаду автомобіль мало відрізняється від звичного пікапа F-150. Серед відмінностей заслуговують на увагу світлодіодна лінія на двері багажника, матові стоп-сигнали з чорним контуром.
Довжина електричного пікапа – 5,911 м, ширина – 2,438 м, висота – 2,004 м. Розміри колісної бази – 3,696 м. Висота дорожнього просвіту – 22,6 см. Базові версії будуть комплектуватися дисками діаметром 18 дюймів, топові – колесами R20 або R22.
Салон і багажник електромобіля
Салон електричного авто Ford F-150 Lightning отримав чимало доробок у порівнянні зі звичайними версіями. Перше, на що варто звернути увагу – сенсорна 12-дюймова панель. Друге – такий же або 15-дюймовий екран мультимедійної системи, за допомогою якої можна контролювати всі системи електромобіля.
Важіль перемикання трансмісії можна скласти натисканням кнопки або розкласти замість нього центральний підлокітник, розмірів якого досить для розміщення ноутбука. У центральному тунелі встановлені розетки на 12В і 220В, які дозволяють заряджати мобільні пристрої без перетворювачів. Тут же розташовані підстаканники, а у деяких комплектацій – бездротова зарядка.
Серед інших особливостей інтер’єру F-150 Lightning – функціональні кнопки на спицях мультифункціонального керма і масивні передні сидіння. Крісла першого ряду можуть повністю складатися. А задні місця утворюють місткий тримісний диван, під яким розташовані відсіки для зберігання дрібниць. Обивка сидінь може бути тканинною або шкіряною, але в будь-якому випадку легко миється і не боїться попадання вологи. Колір обробки може бути коричневим, сірим або чорним.
У передній частині авто знаходиться багажне відділення об’ємом 400 л. Воно комплектується кришкою з електроприводом і 2 портами USB для зарядки мобільних пристроїв. Тут же розташовані ваги, які дозволяють оцінювати вагу вантажу і навіть перераховувати запас ходу з урахуванням навантаження.
Технічні характеристики
Базові версії електричного пікапа за замовчуванням комплектуються платформою Standard-Range Battery або SR. Сумарна потужність електродвигунів – 432 к.с., крутний момент – 1051 Н⋅м. Таких характеристик досить для поїздки на відстань до 370 км (250 миль) і переміщення вантажів вагою до 907 кг. Маса причепа – до 4500 кг, час розгону до 100 км/год – 4,5 секунди. Ємність акумулятора повинна бути на рівні 115-125 кВт⋅год. Час зарядки за допомогою стандартного перетворювача – 14 годин.
Другий варіант платформи – Extended-Range Battery або ER. Ємність акумулятора знаходиться на рівні 170-180 кВт⋅год. Загальна потужність електромоторів – 571 к. с. Крутний момент, вага перевезеного причепа і час розгону залишилися без змін. Запас ходу версій збільшився до 480 км (300 миль). Але є і мінуси – через збільшення ваги електрообладнання вантажопідйомність авто знизилася до 816 кг. А час заряду акумулятора від 19,2-кіловатного перетворювача – 19 годин.
Обидві платформи підтримують зарядку за допомогою швидкісних зарядних пристроїв потужністю до 150 кВт. В цьому режимі батарею можна зарядити з 15% до 80% ємності за 44 хвилини. А середні за ціною і топові версії електричного пікапа можуть не тільки накопичувати заряд, а й працювати в якості джерела живлення. Функція Intelligent Backup Power дозволяє забезпечити електрикою цілий будинок. Потужність підключаються побутових приладів – до 9,6 кВт, а ємності досить, щоб забезпечити 2-3 дня економного режиму використання електроенергії. Наявність у пікапа розеток дозволяє безпосередньо підключати до нього електрообладнання та будівельний інструмент.
Безпека Ford F-150 Lightning
Серед основних відмінностей електричного автомобіля Ford F-150 Lightning можна виділити сучасні системи безпеки. Модель комплектується автопілотом (який буде працювати, якщо водій триматиме руки на кермі), повним набором подушок і шторок безпеки, системою кругового огляду і стабілізації причепа. Крім того, у електропікапа є дистанційне керування, моніторинг стану водія і механізм автономного паркування.
Тестування електричної версії поки не проводилося. Але останні версії з бензиновим двигуном показали високий рівень безпеки за більшістю параметрів. Кузов легко витримує лобовий і бічний удар, а єдиним мінусом виявилося слабке головне світло. Але ця проблема, за твердженням виробника, у електричного пікапа відсутня.
Порівняння з конкурентами
Модель F-150 Lightning може конкурувати з трьома схожими за параметрами електричними пікапами – Tesla Cybertruck, Hummer EV і Rivian R1T. Порівнюючи цей електропікап з пікапом Тесла, можна помітити, що суперник забезпечить більший запас ходу для топової версії і схожі параметри для базової. Варто зазначити, що у моделі Cybertruck більша вантажопідйомність і менший час зарядки. Але оснащення у Tesla в середньому гірше, а базові комплектації обійдуться дорожче, ніж у Ford.
Електричний пікап Rivian R1T здатний проїхати більшу відстань для всіх версій і має кращу динамікою. Але за рівнем оснащення він відстає від F-150, а вартість початкових комплектацій вище. Електричний пікап Hummer EV перевершує Форд практично за всіма параметрами, крім довжини і простору для пасажирів другого ряду – але і коштує від $112 000 навіть для базового варіанту.
Комплектації та ціни
На початку 2021 року виробник має вказав наявність у електричного пікапа 3 або 4 комплектацій. Ближче до початку продажів виявилося, що версій у автомобіля буде цілих шість. Всі вони будуть з єдиною за розміром 4-дверний кабіною. Базова версія, Pro, обійдеться в $39974 (або $32474 з урахуванням пільги в США) для версії з батареєю SR. Але навіть у такій комплектації є цифрова приладова панель і розважальна система з однаковою 12-дюймовою діагоналлю, повний привід, світлодіодна оптика і підніжки з освітленням. Обшивка Lightning Pro тканинна, колісні диски R18. У списку опцій – навігація, Apple CarPlay, Android Auto, автоматичне дальнє світло і гальмування.
Для водіїв, яким потрібна більш комфортна комплектація, виробник пропонує версію XLT. Вартість електромобіля в цьому випадку збільшується до $52974. А серед відмінностей є металева передня решітка радіатора, камера з оглядом 360 градусів, кольорові бампери і доступ без ключа. У салоні цієї версії можна знайти 8-позиційні сидіння, педалі з можливістю регулювати зусилля і кермо з шкіряною обробкою. Технічні характеристики комплектації не відрізняються від базової – за замовчуванням пропонується версія SR, опціонально доступна платформа ER.
F-150 Lightning XLT+ продаватиметься за ціною від $56774. Його відмінності від попередніх комплектацій – адаптивний круїз-контроль і блок живлення потужністю 9,6 кВт, у якого є розетка на 240 В. За допомогою такого автомобіля можна забезпечити електрикою кілька побутових приладів і навіть використовувати автомобіль у системі V2G (Vehicle-2-Grid) – це коли від батарей електромобіля можна живити житловий будиной. Колеса у XLT+ 20-дюймові, рульове колесо з підігрівом, сидіння можуть регулюватися в 10 напрямках.
Комплектація Lariat відрізняється великими розмірами екрану мультимедійної системи, діагональ якого становить вже не 12, а 15 дюймів. У цій версії, вартість якої починається з $ 67474, є бездротова зарядка для смартфона, електропривод заднього борту кузова і аудіосистема Bang & Olufsen з сабвуфером та 8 колонками. А ще – функція доступу в салон без ключа, великий люк у даху і шкіряні сидіння.
За суму від $79474 можна придбати версію Lariat + зі збільшеною місткістю акумулятора. На відміну від більш вигідних за ціною комплектацій, вона пропонується тільки з одним варіантом платформи – ER. Серед інших відмінностей – асистент магістрального руху BlueCruise, панорамний дах і блок живлення на 80А, який можна використовувати для підключення будь-якої спецтехніки: від електрокоси до зварювального апарату.
Комплектацію Platinum можна назвати електричним пікапом класу люкс. За замовчуванням на авто встановлена максимальна по продуктивності батарея ER і двигун 563 кінських сили. У цій версії є 22-дюймові диски, хромована решітка радіатора, великий люк і розкішний інтер’єр, підігрів і система масажу для передніх сидінь. Вартість авто починається з $89874.
Більше новин
У Києві повернули платні паркування та встановили нові тарифи
В Україні спростили реєстрацію авто: якою буде процедура
Штраф з камери автофіксації порушень правил дорожнього руху можна оскаржити